29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ZESPÓŁ SZKÓŁ LICEALNYCH I TECHNICZNYCH IM. ZIEMI TUCHOLSKIEJ W TUCHOLI został „INNOWACYJNĄ SZKOŁĄ ZAWODOWĄ NA RYNKU PRACY”

1 min read

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi  uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku pracy. W jego ramach należało zrealizować 10 zadań, m.in. spotkania z lokalnymi pracodawcami, doradcą zawodowym, a także z rodzicami w celu przedstawienia im działań podejmowanych przez szkołę w celu dostosowania kształcenia zawodowego do wymogów rynku pracy. Zorganizowano też  wycieczki do okolicznych zakładów pracy. Ponadto w szkole odbył się Dzień Kształcenia Zawodowego z udziałem zaproszonych uczniów gimnazjów oraz zorganizowano  konkursy o tematyce zawodowej.  W realizację powyższych zadań zaangażowani byli uczniowie zarówno Technikum Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych:  pani  Justyna Grzonkowska, pani Lucyna Szustak-Drążkowska oraz pani Dorota Zielińska.

Przedsięwzięcia podjęte przez szkołę zostały docenione przez  organizatora  Ogólnopolskiego Konkursu,  Studium Prawa Europejskiego w Warszawie poprzez nadanie szkole tytułu  „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy”.

______________________

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook