27 lutego 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zespół Szkół w Kęsowie ma już swojego patrona!

2 min read

Jesteśmy wszyscy zgodni, to była przepiękna uroczystość podzielona na dwa etapy. Uczestnicząc w niej trudno nie ulec wrażeniu, że tak ważne wydarzenie w dziejach pięknego Kęsowa już zapisało się złotymi zgłoskami w archiwum tej miejscowości.

O tym wydarzeniu pisaliśmy już sporo, warto powrócić do tamtych tekstów, gdzie dość szeroko rozpisywaliśmy się o kulisach wyboru patrona dla tej pięknej szkoły. 22 dzień marca, pamiętnego, 2014 roku w miejscowym kościele, dokładnie o godzinie 10:00 wszystko się zaczęło. parafia dostąpiła wielkiego zaszczytu, a to za sprawą wyjątkowego gościa, który poprowadził mszę – biskupa pelplińskiego, Ryszarda Kasynę. Kościół wypełniony był do ostatniego miejsca, podniosły nastrój i oczekiwanie na punkt kulminacyjny uroczystości – poświęcenie pięknego sztandaru, który zdobi wizerunek patrona – księdza kanonika Józefa Swobodzińskiego – niezwykłej osobowości, silnie związanej ze społecznością kęsowską, choć nie tylko. Dzisiaj padło wiele ciepłych słów o tej postaci, wśród zebranych była rodzina patrona, przyjaciele, koledzy i znajomi. Było wiele wzruszających chwil. Po uroczystościach kościelnych, galę przeniesiono do hali sportowej pięknej szkoły. W uroczystym przemarszu wzięło udział wiele osób.

Dostrzegliśmy wielu znakomitych gości. Starosta Tucholski – pani Dorota Gromowska, nauczyciele, dyrektorzy, absolwenci, samorządowcy z Kęsowa, uśmiechnięty jak zawsze Radosław Januszewski – wójt Gminy Kęsowo, dostojnicy kościelni, przedstawiciele władz szkolnych i wielu, wielu innych, równie znakomitych osób. Przepięknie zaprezentowała się orkiestra Technikum Leśnego w Tucholi, jak dostrzegliśmy ks. biskup świetnie zna dyrygenta znakomitego zespołu.

Wystarczy słów, obejrzyjmy relację z tego wydarzenia.

Oglądaj w jakości HD!

_____________________

(red.)

Pełna galeria zdjęć (208) dostępna jest  TUTAJ

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook