24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zginął na prostym odcinku drogi

2 min read

Policjanci z Tucholi pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Pomiędzy Tuchółką a Bladowem seat toledo uderzył w drzewo. Śmierć poniósł 26-letni kierowca samochodu.

Dzisiaj (4.05) rano na drodze pomiędzy miejscowościami Tuchółka i Bladowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący seatem, na prostym odcinku drogi, z nieustalonej jeszcze przyczyny,  zjechał z jezdni i prawą stroną pojazdu uderzył w drzewo. Na miejscu śmierć poniósł kierujący pojazdem, 26-letni mieszkaniec gminy Kęsowo. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora ustalają policjanci z Tucholi.

Komentarz TOKiS-a.

Niektórzy powiatowi samorządowcy od lat mówią o tym, że rosnące wzdłuż dróg drzewa nie zabijają. Winę i „karę” ponoszą kierowcy. Postulowano nawet o to, aby je ściąć, ponieważ posadzono je w czasach, kiedy po lokalnych drogach jeździły furmanki, a w takim pojeździe jak wiadomo trudno zginąć, no, chyba, że ktoś się uparł. Zmieniły się czasy, a problem urósł i to dosłownie. Wąskie, powiatowe drogi, których skrajnie określają pnie drzew powodowały, powodują i będą powodowały tragedie, których genezą niekoniecznie musi być tylko i wyłącznie… alkohol. Zdarza się, że powody wypadku mogą być zupełnie inne: zasłabnięcie, nagła awaria pojazdu itp. Wielu tragediom można zapobiec, wystarczy tylko jasno określić bilans: życie, czy drzewo, alternatywy nie ma, podobnie, jak fałszywie pojętej ekologii.

___________________

(red.)

Wykorzystano materiały KPP – Tuchola

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook