pon. Sty 27th, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjna

Zgłoś się po „KOPERTĘ ŻYCIA”

2 min read

Kilkadziesiąt pakietów „Koperty życia” wciąż czeka na mieszkańców gminy Tuchola. Aby odebrać taki pakiet, należy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Tucholi.

Jest też możliwość, aby osoby samotne, które mają trudności w poruszaniu się, zgłosiły telefonicznie chęć przystąpienia do programu i nabycia pakietu „Koperta życia”. W tej sprawie trzeba zadzwonić pod numer: 52 5642 500. W takim przypadku wniosek do wypełnienia oraz pakiet zostanie dostarczony przez pracownika urzędu.

Przypomnijmy, że „Koperta życia” to lokalny program na rzecz mieszkańców gminy Tuchola, którego założeniem jest szybkie udzielenie pomocy osobom w wieku powyżej 65 lat. Chodzi zwłaszcza o te zamieszkujące samotnie bądź w warunkach niezapewniających obecności opiekuna.

Celem programu jest niesienie pomocy polegającej na dystrybucji pakietu „Koperta życia” zawierającego informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach oraz kontakcie do najbliższych. Ułatwi to szybkie postawienie diagnozy przez ratowników medycznych lub lekarzy oraz udzielenie pomocy.

„Koperta życia” to pakiet składający się z:

  • 1) przezroczystej, plastikowej koperty odpowiednio zabezpieczonej do trwałego przechowywania w lodówce,
  • 2) karty informacyjnej – karta papierowa w formacie A4,
  • 3) naklejki samoprzylepnej/magnesu na lodówkę.

Koperta wraz z wypełnioną kartą informacyjną powinna być przechowywana w lodówce, w widocznym miejscu. Na drzwiach lodówki, także w widocznym miejscu, należy nakleić naklejkę/magnes o udziale w programie „Koperta życia”.

Karta informacyjna może być wypełniona i podpisana przez osobę zainteresowaną lub lekarza, który w obu przypadkach potwierdza informacje o stanie zdrowia pacjenta swoim podpisem i pieczątką na podstawie danych zawartych w kartotece medycznej.

Tylko tak wypełniona karta informacyjna będzie wiarygodnym źródłem informacji dla ratowników medycznych, lekarzy lub pracowników innych służb medycznych.

Karta informacyjna powinna być aktualizowana nie rzadziej niż raz w roku lub niezwłocznie po każdej zmianie sytuacji zdrowotnej uczestnika programu.

Realizator programu nie bierze odpowiedzialności za nieaktualne dane zawarte w karcie informacyjnej, które mogą uniemożliwić postawienie prawidłowej diagnozy oraz zastosowanie leczenia wobec pacjenta.

Więcej  TUTAJ


(red.)
tuchola.pl