31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zielona Flaga dla Szkoły Podstawowej w Legbądzie

2 min read
Szkoła Podstawowa w Legbądzie, jako pierwsza i jedyna w powiecie, znalazła się w gronie 206 szkół w Polsce nagrodzonych międzynarodowym wyróżnieniem ekologicznym – certyfikatem Zielonej Flagi, którego krajowym koordynatorem jest krakowska fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

W szkole realizowane jest wiele różnorodnych zadań o tematyce ekologicznej. W bieżącym roku szkolnym tematem wiodącym były elektrośmieci, ponieważ celem było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz mieszkańców lokalnego środowiska dotyczącej utylizacji sprzętu elektrycznego, żarówek, itp.

Drugim tematem była bioróżnorodność, ponieważ mieszkańcy żyją  na terenie jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce – Borów Tucholskich, co zobowiązuje ich do odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

Zielona Flaga dla naszej szkoły jest potwierdzeniem zasadności działań, które podejmowane są na rzecz ochrony środowiska od bardzo wielu lat. Certyfikat podnosi ich  prestiż jako instytucji działającej na rzecz ochrony środowiska naturalnego, możemy posługiwać się logo Zielonej Flagi, jak również wymieniać się doświadczeniami z placówkami, które posiadają certyfikat.

Koordynatorkami działań zmierzających do uzyskania certyfikatu Zielonej Flagi były nauczycielki Ewelina Gwizdała i Bożena Gutowska.

8 listopada 2013r. był dla szkoły wielkim dniem. Spotkano się z powodu podwójnej okazji – rocznicy odzyskania niepodległości oraz odsłonięcia certyfikatu Zielonej Flagi. W sali gimnastycznej szkoły zebrała się cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi – wśród których znaleźli się partnerzy  działań.

Zielona Flaga zawisła na maszcie przy akompaniamencie oklasków i piosenki „Ziemia – zielona wyspa”. Teraz przed szkołą powiewa dumnie Zielona Flaga oznajmiając wszystkim wysoki poziom świadomości ekologicznej społeczności szkolnej.

Uczniom i władzom szkoły gratulujemy!

(red.)

Tekst na podstawie: witryny miejskiej

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook