Zjawiska pogodowe na Tucholą (Film)

Oj daje nam się we znaki pogoda. Codzienne skoki temperatury sięgają dwudziestu stopni w cyklu pomiędzy nocą, a dniem. Strumienie wody leją się z nieba, a rolnicy jak zwykle już szacują straty, efekt, zawsze będzie ten sam – pretekst do podniesienia cen płodów rolnych. Zostawmy ekonomię w spiżarni, a zajmijmy się tym, co widać, zwłaszcza nocą. Dzieje się sporo, praktycznie od tygodnia, każdej nocy, niebo rozświetlają błyski. Z 01 na 02 lipca około trzeciej piętnaście nad ranem, przez Tuchole przetoczył się kolejny front burzowy. Tym razem przeszedł bokiem, najbardziej ucierpiało Zblewo k/ Czerska, tam właśnie spalił się młyn wodny.

Pozostały fundamenty, chociaż złośliwi twierdzą, że burza była tylko tłem dla celowego podpalenia. Cóż, szczegóły ustali wkrótce prokuratura. Tamtej nocy, tucholskie służby nie miały zbyt dużo pracy, zdecydowanie więcej następnego dnia. Było duszno, parno, chwilami skrajnie gorąco, nie dziwota, że kierowcy zasypiali za kierownicami swoich pojazdów, a przechodnie mdleli na ulicach.

Co cieszy, coraz więcej osób potrafi udzielać pierwszej pomocy przy omdleniach, czyżby to pokosie akcji Jurka Owsiaka? Wszystko wskazuje, że tak i…dobrze!

Pamiętajmy o tym, aby unikać przegrzania i odwodnienia, zwłaszcza teraz. Słowem kolejne „dziwne lato” rozpoczęło się.

I jeszcze jedno…, nie próbujcie naśladować naszych eksperymentów z kamerami, podczas burzy. Znajdujemy się w takich miejscach, że absolutnie nie grozi nam najmniejsze niebezpieczeństwo.

(red)

admin

Next Post

O tucholskich mediach słów kilka

czw Lip 5 , 2012
Jest nam niezwykle miło, że od pewnego czasu Tuchola mediami stoi. Oprócz najstarszego pisma tradycyjnego, powstają i inne w wersji elektronicznej, czyli… praktycznie bezkosztowe w odniesieniu do nakładu, jednak absorbujące czas i ludzi. W pewnym sensie troszeczkę ukształtowaliśmy ten trend, chociaż pierwszym pismem nowego typu, bez wątpienia było to już […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook