25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zlot miłośników gwiezdnej sagi Lucasa – StarForce 2013

2 min read

Kolejna edycja zlotu miłośników filmowej sagi George’a Lucasa „Gwiezdne Wojny” odbędzie się w sobotę (30 listopada) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. W programie pokazy walk na miecze świetlne, prezentacje modeli statków i replik broni, spotkania z twórcami oraz liczne gry i zabawy.

– Kujawsko-Pomorskie serdecznie wita wszystkich fanów epickiej sagi George’a Lucasa! Cieszymy się, że nasze województwo, które z dumą nazywamy Regionem Astronomicznym, już po raz piąty gości przybyszów z odległej galaktyki na dorocznym festiwalu. Obejmujący ludzi na wszystkich kontynentach międzynarodowy ruch fanów „Gwiezdnych Wojen” to fenomen współczesności. Co roku udowadniacie, że ludzka wyobraźnia nie zna granic i że wspólna pasja potrafi jednoczyć wszystkich bez względu na wiek 

– napisał marszałek Piotr Całbecki w liście do uczestników imprezy.

Gościem tegorocznej, piątej już edycji StarForce, będzie Garrick Hagon. Odtwórca wielu ról, m.in. porucznik Rafferty w „O jeden most za daleko”, Ky w „Doktorze Who”, czy Dyrektor CIA Cy Wilson w „Zawód: Szpieg”. Jednak ten angielski aktor, znany jest przede wszystkim, jako Biggs Darklighter – jeden z najsłynniejszych pilotów uniwersum Gwiezdnych Wojen, bohater bitwy o Yavin, przyjaciel Luke’a Skywalkera.

Na uczestników zlotu czeka wiele atrakcji, wśród których znajdą się m.in. rzeźbienie mistrza Yody w lodzie, pokaz walki na miecze świetlne, wystawy modeli statków i repliki broni autorstwa braci Kulesza i Katarzyny Anuszewicz. Fani będą mogli spotkać się ze Staszkiem Mąderkiem – reżyserem „Stars in Black”, Mariuszem Gandzelem – ilustratorem gier Star Wars wydawanych przez Fantasy Flight Games oraz Jackiem Drewnowskim – redaktorem Star Wars – Komiks. Dla najmłodszych zaplanowano liczne gry i zabawy, warsztaty origami, konkurs strojów pochodzących z Gwiezdnych Wojen oraz naukę władania mieczem świetlnym pod okiem rycerzy z Akademii Jedi.

W trakcie StarForce 2013 odbędą się Mistrzostwa Polski Star Wars X-wing Miniatures Game. Patronat nad rozgrywkami objęło wydawnictwo Galakta, a obsługą turnieju zajmą się pracownicy Centrum Gier Feniks.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej imprezy www.starforce.eu

Organizatorami StarForce 2013 są Urząd Marszałkowski oraz Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przy wsparciu Toruńskiego Imperium Star Wars, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Polskiej Społeczności Mandalorian Manda’Yaim, Force Squadronu oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym”, którego liderem jest Biuro Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych, Departament Edukacji i Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Samorządu Województwa.

O ubiegłorocznej edycji StarForce w Bydgoszczy tutaj

(red)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook