30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Złote ręce Pani Gertrudy

1 min read

Urodziła się 15 listopada i duchem jest ciągle bardzo młoda damą. Mieszka i pracuje w Raciążu, kocha książki i podróże – Pani Gertruda Lorbiecka, wystawiła dzisiaj w naszej, tucholskiej bibliotece, mnóstwo wyjątkowych prac.

Haftuje odkąd sięga pamięcią, swój kunszt osiągnęła ciężką pracą i niezwykłą starannością o szczegóły. Jej prace są znane w kraju i daleko od granic, jednak dzisiejsza wystawa jest pierwszą indywidualną i trzeba przyznać, że nas zachwyciła.

Złote dłonie pani Gertrudy i niezwykły zmysł artystyczny zaowocowały wielką zmianą, z pomocą prostych narzędzi i włóczki, wykonuje znakomite kopie obrazów klasyków malarstwa. Podziwiając jej prace z pewnej odległości mamy wrażenie, że obraz wykonano wypróbowaną techniką malarską. Nic bardziej mylnego. Każdy powinien odwiedzić przyjazne wnętrza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi, naprawdę warto.

I w ten sposób poznaliśmy kolejną pasjonatkę, której dzieła nie trafią do szuflad. Innych twórców zachęcamy, idźcie śladami Pani Gertrudy z pięknego, słonecznego Raciąża.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook