25 października 2020

Złoto dla Powiatu Tucholskiego za „EKONOMIĘ SPOŁECZNĄ”

1 min read

Wreszcie coś miłego o działalności powiatu i to nie w kontekście propagandowym, nie można tego lauru nie docenić.

13 września w Toruniu odbyło się IX Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej, które stanowiło okazję do wymiany doświadczeń z zakresu polityki społecznej oraz do nagrodzenia podmiotów wyróżniających się w tej sferze.

Powiat Tucholski otrzymał w kategorii złotej wyróżnienie jako „Samorząd Rozwijający Ekonomię Społeczną”. Podstawą do przyznanie tego zaszczytnego tytułu było otrzymanie w 2016 roku znaku „Wyróżniający Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej”.  W imieniu Powiatu Tucholskiego wyróżnienie odbierali: Wicestarosta Tucholski Zenon Poturalski i Kierownik PCPR w Tucholi Anna Toby.

Wśród wyróżnionych znalazła się także Gmina Gostycyn, która otrzymała wyróżnienie w kategorii srebrnej, a Znak Promocyjny Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” otrzymała Spółdzielnia Socjalna „Borowiacki Wigor” w Gostycynie.

Forum zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w ramach projektu „Koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim” wspierane było przez Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej i objęte patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook