28 października 2020

Zmagania policjantów w ramach eliminacji do zawodów par patrolowych

2 min read

W Tucholi odbył się pierwszy etap eliminacji do zawodów par patrolowych. Policjanci brali udział w trzech konkurencjach. Zwycięscy będą reprezentować tucholska policję w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Pierwszą konkurencją w jakiej policjanci brali udział był test wiedzy na temat obowiązujących przepisów prawa, realizacji zadań służbowych i zagadnień z pomocy medycznej. Po rozwiązanym teście policjanci mieli do przebiegnięcia tor przeszkód, który musieli pokonać z pełnym wyposażeniem do służby. W pocie czoła policjanci zakończyli drugą konkurencję. Na sam koniec na strzelnicy w Plaskoszu instruktor strzelań policyjnych sprawdził poziom wyszkolenia strzeleckiego tucholskich policjantów. Po wykonanym strzelaniu można już było podsumować osiągnięte wyniki po trzech konkurencjach.

  • I miejsce st. sierż. Janusz Narloch
  • II miejsce post. Dawid Sobociński
  • III miejsce sierż. Michał Barabas
  • IV miejsce sierż. Mateusz Sitarek

Zdobywcy pierwszych dwóch miejsc będą brali udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Na koniec „boju” Komendant Powiatowy Policji w Tucholi nadkom. Wiesław Gapa wraz ze swoim Zastępcą kom. Marcinem Szulczykiem podsumowali całość zawodów. Pogratulowali wszystkim policjantom za udział i zaangażowanie. Zwycięzców uhonorowali nagrodami i życzyli im powodzenia na etapie wojewódzkim. Zastępca przewodniczącego związków zawodowych tucholskiej policji asp. szt. Arkadiusz Cyls dołączył się do życzeń i przekazał nagrody rzeczowe.

Przyglądając się tym zmaganiom można jednoznacznie stwierdzić, że tucholscy policjanci są dobrze przygotowani do wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook