31 października 2020

ZNAKI – WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU WŁODZIMIERZA BYKOWSKIEGO

1 min read

Muzeum Borów Tucholskich zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku ZNAKI Włodzimierza Bykowskiego. Wernisaż odbędzie się 6 marca 2015r. ( tj. piątek) o godz.17.00 w Muzeum Borów Tucholskich ul. Podgórna 3.

Włodzimierz Józef Bykowski, ur. w 1967 r. w Bydgoszczy, grafik, designer, malarz, fotograf, regionalista, autor przewodników i książek. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

DSC06263.JPG

Na przełomie lat 80. i 90. rysownik komiksów, od 1991 r. zajmował się reklamą i wystrojami wnętrz, a od 1995 r. tworzeniem plakatów, książek, wydawnictw reklamowych, opakowań.

Zaprojektował kilkadziesiąt znanych na świecie znaków towarowych oraz innych logotypów. W 1999 r. opublikował pierwszy przewodnik rowerowy Weekend w drodze po okolicach Bydgoszczy. Autor lub współautor około 30 przewodników z zakresu turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej – większość ilustrował własnymi zdjęciami. Pisał artykuły propagujące walory krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego.

W 2013 debiutował opowiadaniem Różowe robaki, które można pobrać ze strony: www.robaki.datum.plRedaktor graficzny polskiego wydania międzynarodowego magazynu parolotniowego Cross Country Polskaukazującego się w latach 2002-2005. Projektuje design paralotni dla Dudek Paragliders. Miłośnik muzyki dawnej i opery barokowej. Tworzy rozbudowane cykle malarskie na wybrany temat.

___________________

(red.)

Mat. powiat

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook