27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ZNANY POSEŁ SPOTKA SIĘ Z MIESZKAŃCAMI GMINY KĘSOWO

2 min read

Początki jego działalności politycznej i społecznej były  skromne, ale w pewnym momencie wszystko się zmieniło, polityk okrzepł, odrzucił obawy przed obiektywem kamery i z nieśmiałego czeladnika politycznego wyrósł nam terminator, jedna z najbardziej rozpoznawanych twarzy świata politycznego, również w TV. Swoisty chrzest bojowy przeszedł w chwili próby, kiedy nasz region nawiedził kataklizm, zdał go celująco. Od tej chwili, jego głos stał się słyszalny w wielu kwestiach. Można się z nim zgadzać, można być w opozycji – święte prawo demokracji, ale jedno jest pewne, warto z nim porozmawiać  i jest okazja – poseł Łukasz Schreiber będzie gościem mieszkańców gminy Kęsowo!

Łukasz Paweł Schreiber (ur. 26 maja 1987 w Bydgoszczy) polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy. Ukończył w 2009 studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w 2013 uzyskał tytuł zawodowy magistra na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2004 działał w stowarzyszeniu Młodzi Konserwatyści, został sekretarzem generalnym i przewodniczącym rady krajowej tej organizacji. Wstąpił także do Prawa i Sprawiedliwości, obejmując w 2012 funkcję przewodniczącego miejskich struktur tej partii. Był asystentem Kosmy Złotowskiego. Zajął się także prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

W 2014 uzyskał mandat radnego miejskiego w Bydgoszczy. W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PiS kandydował do Sejmu w okręgu bydgoskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 7291 głosów.

Prywatnie, lubi grę w szachy.


(red.)

Fot. Kadr: YouTube

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook