Zrekonstruowane grodzisko otwiera swoje podwoje?

Burmistrz Tucholi serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na oficjalne otwarcie zrekonstruowanego grodu kasztelańskiego(na półwyspie jeziora Śpierewnik), około 4 km od Raciąża. Impreza odbędzie się 6 czerwca (środa) godz. 12:00.

Od dłuższego już czasu zastanawiamy się nad celowością stworzenia tego miejsca, inaczej…, komu ma ono służyć? Jak zostanie zabezpieczone przed zniszczeniem, grabieżą, zaśmieceniem? Czy atrakcja turystyczna za jakiś czas obróci się w perzynę?

Znamy realia i wiemy, że pewnych sytuacji zmienić się nie uda nigdy. A może lepiej było można zagospodarować środki? Miast stawiać zamki na półwyspach, warto zainwestować w ludzi w stworzenie nowych miejsc pracy, aktywną walkę z bezrobociem wśród tych, którzy pozostają bez pracy od dziesiątków lat? Możliwości jest bez liku, a potrzeb jeszcze więcej i żaden zrekonstruowany gród tego nie zmieni.

_________________________

Mamy nadzieję, że droga dojazdowa do miejsca spotkania jest już należycie oznakowana i bezpieczna.

TOKiS – PRESS

Źródło: UMiG w Tucholi

admin

Next Post

Tragedia w Bysławiu

wt Cze 5 , 2012
W Bysławiu doszło wczoraj do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyźni wykonywali prace z wykorzystaniem drabiny  aluminiowej. Podmuch wiatru spowodował, że w trakcie rozkładania drabiny oparła się ona na  znajdujących się tam przewodach elektrycznych. Obaj mężczyźni ulegli porażeniu prądem. Pomimo przeprowadzonej reanimacji w szpitalu zmarł jeden z nich 29-letni mieszkaniec Cekcyna. Drugi pracownik, 23-letni […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook