23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

100 KILOMETRÓW NA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI KUJAW I POMORZA

2 min read

Tuchola wraz z Inowrocławiem, Golubiem – Dobrzyniem i Brodnicą wystartuje 14 marca o godzinie 11:00 w sztafecie biegowej „100 na 100” z okazji włączenia Kujaw i Pomorza do wolnej Polski. TOKiS – PRESS TV aktywnie włączy się w promocję tego wydarzenia.

Ten wyjątkowy projekt to pomysł Urzędu Marszałkowskiego woj. Kujawskiego – Pomorskiego, który zaprosił cztery ośrodki sportowe do jego realizacji. Chociaż miasta będą ze sobą rywalizowały, to jednak ważniejsze wydaje się być stworzenie świątecznego i uroczystego charakteru tej niespotykanej imprezy. Sama sztafeta polegać będzie na przebiegnięciu w każdym mieście 100 kilometrów. Zawody rozgrywane będą na stadionowych bieżniach, gdzie jednocześnie będzie mogło w sztafecie biec dwóch zawodników przekazujących pałeczki z chipami następnym biegaczom. Dystanse, który pokonają będą sumowały się, aż uczestnicy w danym mieście osiągną 100 kilometrów.

Zwycięzcą zostanie miasto, które pierwsze pokona dystans 100km. Wyniki  w poszczególnych miastach będzie można śledzić na specjalnym monitorze. Jeden zawodnik maksymalnie może przebiec jednorazowo 5 kółek, czyli 2 km. Oczywiście jeśli do rywalizacji zgłosi się, na co bardzo liczymy, duża ilość osób chcąca przebiec swój dystans, to tych kółek do przebiegnięcia może być mniej. Wszystko zależy od ilości zawodników. Do zawodów można będzie zapisywać się elektronicznie przez formularz zgłoszeniowy, oraz na miejscu w dniu zawodów. Biuro z zapisami czynne będzie od godziny 9:00.  Spośród uczestników biegu rozlosowany zostanie w każdym mieście rower sportowy.

Przewidziano również nagrody finansowe w postaci sprzętu sportowego.

  • Za 1 miejsce – 4 tys.,
  • za 2 – 3 tys.
  • za 3 -2 tys.
  • i za 4 – tysiąc złotych.

Będą również quizy i konkursy z nagrodami o tematyce 100 – lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Polski. Wierzymy, że w Tucholi nie zabraknie chętnych by przystąpić do tej niezwykłej sztafety.

Jak tylko będzie udostępniona platforma z zapisami poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej.


(RED.)

Dariusz Siciński

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook