2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wizyta pary prezydenckiej

2 min read

Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego województwo kujawsko-pomorskie odwiedzili wczoraj (7 sierpnia) prezydent Bronisław Komorowski i jego małżonka Anna Komorowska. W programie wizyty Toruń i Grudziądz oraz Ciechocinek, w którym pierwsza dama otworzyła wystawę prezentującą historię prezydentury.

Prezydencka wizyta wiąże się z przygotowaną przez głowę państwa nowelizacją ustawy prawo wodne, zmierzającą do otwarcia możliwości wytyczania rowerowych i pieszych szlaków turystycznych na wałach przeciwpowodziowych. Wczoraj w Grudziądzu marszałkowie ośmiu województw podpisali deklarację popierającą proponowane zmiany, a prezydent Komorowski zaparafował dokument o skierowaniu projektu noweli do Sejmu.

Inauguracji wystawy i nowej aranżacji udostępnianego zwiedzającym dworku prezydenckiego w Ciechocinku towarzyszyła nie tylko obecność Anny Komorowskiej, ale też recital chopinowski Pawła Wakarecego. Pierwszej damie dotrzymywali towarzystwa wicemarszałek Edward Hartwich i małżonka marszałka Całbeckiego Dagna Całbecka.

Późnym popołudniem para prezydencka przybyła na toruński poligon, gdzie rozpoczął się Międzynarodowy Zlot Harcerzy i Skautów Wicek 2013, zorganizowany w stulecie urodzin błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego, księdza i harcmistrza, patrona polskich harcerzy. Państwo Komorowscy uczestniczyli w apelu inauguracyjnym i zwiedzili gniazda obozowe, a na koniec, wspólnie z uczestnikami zlotu, wysłuchali prelekcji na temat kosmosu i za pomocą teleskopów obserwowali obiekty astronomiczne na nocnym niebie.

http://www.kujawsko-pomorskie.pl

__________________________________

Niestety, nie odnaleźliśmy nigdzie najkrótszej informcji o tym, ile wizyta kosztować będzie polskiego podatnika.

[Przyp.red.]

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook