22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

12 000 złotych za 2, 3 minuty filmu, który zniknie w gąszczu podobnych? Co zrobią samorządowcy?

2 min read

Od dłuższego czasu, na terenie powiatu tematem głównym są zagrożenia czyhające na użytkowników w sieci oraz prawidłowe wykorzystanie telefonów alarmowych pod wspólnym numerem 112.

Po wielkiej konferencji w Fojutowie, która w całości poświęcona była właśnie tej tematyce urodził się pomysł, aby prócz spotkań z młodzieżą i dorosłymi , „nakręcić „ film poświęcony tej tematyce z udziałem aktorów – dzieci i młodzieży tucholskiej. Film docelowo ma trwać od 2 – 3 minut. Problem w tym, że jego nakręcenie kosztować będzie podatnika (nas) 12 000 złotych! Film będzie dostępny w różnych mediach, tym samym będzie pozbawiony praw autorskich – mówi Piotr Kozłowski z Kujawsko–Pomorskiego Urządu Wojewódzkiego, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy.

Pomysł przedstawiono lokalnym samorządowcom podczas ich spotkania z tucholskim starostą.
Czy powstanie filmu jest uzasadnione w mnogości podobnych produkcji? Są co do tego spore wątpliwości, ponieważ formuła właśnie tych filmów już się opatrzyła. Co postanowią samorządowcy? Dołożą się, do czego zachęca starosta? Niektórzy już mają wątpliwości… i słusznie!

Co ciekawe, zaplanowano wyprodukowanie filmu w oparciu o scenariusz, który łudząco przypomina jedną z prac uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na amatorski film o tematyce zagrożenia bezpieczeństwa w sieci „NIE cyberprzestępczości”. Może warto wyjaśnić i tę kwestię?

W materiale filmowym poznaliśmy zamierzenia „zleceniodawców” filmu, który niestety, nie będzie skazany na sukces. Właśnie, czy podobna tematyka przyciągnie uwagę licznej widowni? Okazuje się, że tak, w szczegóły innego pomysłu  wprowadził zebranych wójt Kęsowa, który przekonywał, że podobną problematykę warto „ubrać”[mrf.] w piosenkę. I rzeczywiście, ilość widzów liczymy w milionach! Wspólnym mianownikiem jest film bez dronów i innych wodotrysków. Bez wątpienia jego powstanie nie pochłonęło tak astronomicznych kwot, choć trwa 2 minuty i 26 sekund. Można? Można, liczy się pomysł, a ten musi być oryginalny!

Ten film obejrzało 25 283 219 ! Materiał powstał w pobliskim Szczecinku.

f2

 

Brawa dla przedszkola „NUTKA” w Szczecinku!

______________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook