31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLSKIE FAKTY i… 16 OSÓB W POWIECIE TUCHOLSKIM OBJĘTYCH JEST KWARANTANNĄ

4 min read

Wczoraj wieczorem w dwóch miejscach, umieściliśmy dosyć emocjonalny komunikat, który uprzedzał potop zdarzeń, który nastąpił dzisiaj, ledwie dwie godziny temu.

Przypomnijmy.

Otrzymujemy bardzo niepokojące informacje z dobrych źródeł, niestety, nie można ich potwierdzić ze względu na embargo informacyjne, tym samym nie możemy podać ich do publicznej wiadomości. Zachęcamy do podporządkowania się wszystkim informacjom, które od wielu godzin podajemy. Pilnujcie się, korzystajcie z małych sklepów, np. osiedlowych, gdzie towar (zwłaszcza chleb) poda wam ekspedientka, wystrzegajcie się tłumu. Unikajcie marketów.

Zdezynfekujcie swoje telefony komórkowe i auta, zrezygnujcie z odwiedzin rodziny, zwłaszcza osób starszych.Jeżeli jest jednak potrzeba, zaopatrujcie się w stosowne środki zabezpieczające w sklepach medycznych. Osoby w trakcie leczenia antybiotykami, niech spokojnie dotrwają do końca kuracji i odczekają jeszcze kilka dni, zanim powrócą do normalnej pracy. Utrzymujcie wysoką higienę, zaopatrzcie się w środki piorące.

Śledźcie informacje w naszej witrynie, można ją również zobaczyć poprzez platformę Netflixa, to ważne dla osób,które nie posługują się komputerem, tabletem, czy telefonem komórkowym. Nowy tydzień, może być dla wielu osób zaskoczeniem, zachowajcie spokój i zdrowy rozsądek.

****

 Dzisiaj o godzinie 11:30 TOKiS – PRESS i Tygodnik Tucholski przyjęli zaproszenie pana starosty. Stawiliśmy się na konferencji prasowej, która była całkowicie poświęcona pladze ostatnich miesięcy – sławetnemu koronawirusowi. Podczas spotkania większego zaskoczenia nie było, z wyjątkiem tego, że opinia publiczna właśnie poznała liczbę osób poddanych kwarantannie.

Nikt nie choruje, to dobra wiadomość, jak również ta, że nasze województwo jest wolne od wrednego, chińskiego (prawdopodobnie) wirusa. Informacje, które przekazywał pan starosta są istotne, ale zdecydowaliśmy o usunięciu części nagrania, które za chwilę obejrzymy. Powód jest oczywisty, mamy stan zagrożenia wirusowego, o tej sprawie pan starosta wiedzieć nie mógł.

Widać wyraźnie, że decyzje na najwyższym szczeblu nie zapadły podczas wieczornych programów informacyjnych. Całość zaplanowano wcześniej i… dobrze. Właśnie słyszymy zgrzytanie zębów obcych korporacji, które od dzisiaj będą ponosiły gigantyczne straty, zyska polski handel i co ważne, odżyją wreszcie małe polskie, rodzinne sklepiki, które są najbardziej bezpiecznymi dla nas. W  wykasowanej końcówce filmu zadaliśmy również pytanie dotyczące ewentualnego przedłużenia kwarantanny, dzisiaj już wiemy, że ta nastąpi, czyli za 14 dni, dzieci prawdopodobnie nie powrócą do szkół. Odwiedziliśmy kilka z nich na terenie Tucholi.

Zadaliśmy też pytanie dotyczące sytuacji, kiedy pandemia opanuje nasz powiat, a potencjalnych chorych będzie dużo, okazuje się, że jest przygotowany scenariusz i na tę ewentualność. Wyznaczono budynki, gdzie staną łóżka. Oczywiście miejsca te są w tej chwili utajnione przed opinią publiczną, ale część z nich już udało nam się ustalić.

Spore znaczenie będzie miał tucholski ZAZ, który jest gotowy wykarmić sporą liczbę osób, a ponieważ posiada transport, jest szansa, że posiłki trafią tam, gdzie trzeba. Jednak to jeden ze scenariuszy. Niewiele osób wie o tym, że w Tucholi jest sklep, który dowozi do domów zakupy. Kiedy będzie chciał, sam nas znajdzie, a my chętnie przygotujemy reklamę.

Zadaliśmy również pytanie dotyczące bezpieczeństwa urzędników starostwa, zaprezentowano nam butelkę ze środkiem dezynfekującym. Jest nieźle, zdezynfekowano nim nawet windę, co było wyczuwalne. Udało się także zadać pytanie od czytelników, a to dotyczyło zaopatrzenia sklepów w mięso. Pan starosta potwierdza i nasze spostrzeżenia – niczego nie zabraknie. Za chwile w stacjach paliw należących do koncernu Orlen, pojawią się specjalne żele niszczące wirusa i nie będą w cenach internetowych, czyli po 300 – 500 złotych za pięciolitrową bańkę, a w normalnych, ludzkich. Można już o ten środek wypytywać. My również zachowamy czujność i poinformujemy o tym, kiedy będzie dostępny w  Tucholi.

Generalizując, większość informacji, które za chwilę poznamy nie są zaskoczeniem, znajdziemy je wszystkie w naszym dziale „Koronawirus – INFO”. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli starosta z zastępcą oraz przedstawiciel zarządu – pan Waldemar Kierzkowski. Pojawiła się też ciekawostka, konferencja była transmitowana „live” oraz można było połączyć się ze starostą poprzez komunikator – Skype. Nikt tej możliwości nie wykorzystał, a szkoda.

Tucholskie Fakty – wydanie specjalne, znacznie dłuższe, niż zapowiadane 10 minut. Obejrzyjcie koniecznie, tym programem przerywamy idiotyczne plotki krążące w powiecie.


(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook