22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

30 dodatkowych „baniek” na lokalne drogi

2 min read

Rząd przekaże samorządom w województwie kujawsko-pomorskim dodatkowe 30,5 mln zł wsparcia na budowę dróg gminnych i powiatowych. Dobre informacje dla naszego regionu przekazał podczas briefingu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Jesteśmy wdzięczni za tę bardzo dobrą decyzję Pana premiera. Praktycznie nie było narady wojewodów, na której nie mówilibyśmy, że są bardzo potrzebne środki właśnie na infrastrukturę drogową. Pan premier po objęciu funkcji na naszym pierwszym spotkaniu obiecał, że problemem i tematem dróg lokalnych na pewno się zajmie. Decyzja z wczorajszej narady jest taka, że jest dodatkowe pół miliarda złotych na budowę dróg w całej Polsce – podkreślał Mikołaj Bogdanowicz.

1,3 mld złotych dofinansowania, czyli o 500 mln zł więcej niż było planowane w budżecie otrzymają samorządy w całym kraju na budowę, przebudowę i remonty dróg gminnych i powiatowych.

To jest niezwykle ważne wsparcie dla lokalnej infrastruktury, dla lokalnych środowisk, dla lokalnej gospodarki, na którą państwo jako wojewodowie patrzycie, niejako z lotu ptaka, rozumiejąc całą architekturę infrastrukturalną województwa – mówił na wtorkowym spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki.

Województwo kujawsko-pomorskie otrzyma z tej puli 30,5 mln zł. Z uwagi na to, że inwestycje muszą zostać zakończone w 2018 r. w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony konkurs dla samorządów.

Program dotyczy przede wszystkim rozwoju i poprawy konkurencyjności regionów. Preferowane będą trzy typy projektów: te, które zwiększają dostęp do przedsiębiorców, łączą lokalne ośrodki gospodarcze oraz służą poprawie bezpieczeństwa.

Wsparcia nie będą mogły otrzymać zadania realizowane ze środków unijnych i te, które otrzymały wsparcie z programu pierwotnego przebudowy dróg gminnych i powiatowych.


(red.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook