15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

3000 łączy i darmowych komputerów w prywatne ręce!

1 min read
images (3)Trwa druga edycja programu pomocowego samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, dzięki któremu komputery i bezpłatne łącza internetowe trafiają do niezamożnych gospodarstw domowych w całym regionie. Wnioski można składać do końca września w miejskich, gminnych i miejsko-gminnych ośrodkach pomocy społecznej.
– To kontynuacja naszych działań na rzecz eliminacji wykluczenia cyfrowego. Jak wiadomo, bez komputera i internetu oraz umiejętności korzystania z zasobów i możliwości komunikacyjnych, jakie daje sieć, trudno funkcjonować we współczesnym społeczeństwie. Tym programem de facto wyręczamy gminy w ich statutowych obowiązkach. Zdecydowaliśmy się na to, bo samorządowi województwa łatwiej pozyskać środki na tak duże przedsięwzięcie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Tym razem wsparcie trafi 3 tysięcy gospodarstw domowych. Wsparcie kierujemy tam, gdzie jest oni najbardziej potrzebne. Chcemy z nim trafić przede wszystkim do uczniów pobierających stypendia socjalne i osób niepełnosprawnych, dla których komputer z internetem jest oknem na świat.Wnioski można składać w miejskich, gminnych i miejsko-gminnych ośrodkach pomocy społecznej, właściwych dla miejsca zamieszkania potencjalnych beneficjentów, w całym województwie. Szczegóły, dane kontaktowe do uzyskania informacji i druki do pobrania na stronie internetowej wejdzwsiec.pl tutaj.
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook