5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

56. Dni Borów Tucholskich – pierwszy weekend lipca pełen atrakcji!

2 min read

Niebawem rozpoczynają się obchody 56. Dni Borów Tucholskich. 4 lipca (sobota) serdecznie zapraszamy do Fojutowa na imprezę pn. „Fojutowo na sportowo”. Początek o godz. 10:00.

Gościem specjalnym imprezy będzie Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki wyłącznie dzięki sile mięśni. Za swój wyczyn zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015 National Geographic.

Aby umożliwić udział w imprezie wszystkim zainteresowanym mieszkańcom i turystom informujemy, iż z dworca PKP/PKS w Tucholi zostanie zapewniony bezpłatny przejazd autobusami i busami do Fojutowa i z powrotem. Szczegółowy harmonogram kursów podamy w najbliższych dniach.

W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym zawody kajakowe, sportowe, nurkowanie zapoznawcze w basenie, pokazy i konkursy z nagrodami. Impreza potrwa do godz. 14:00.

O godz. 16:00 rozpocznie się Rajd Rowerowy pod hasłem „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Trasa przebiegać będzie ścieżką pieszo-rowerową Tuchola – Świt – Tuchola. Aby wziąć udział w imprezie należy zarejestrować się na stroniewww.kujawsko-pomorskie.pl

Bezpośredni link do rejestracji:

http://www.sts-timing.pl/rajdtuchola/index.php

Z kolei w sobotni wieczór o godz. 20:00 na tucholskim rynku uroczyste otwarcie tegorocznej edycji Dni Borów Tucholskich. Na scenie zaprezentują się artyści Teatru Muzycznego „Hals” z Gdyni, którzy będą bawili publiczność w programie „Biesiada z piosenką polską”.

W niedzielę (5 lipca) o godz. 10:00 zapraszamy do Miejskiego Parku Rozrywki i Wypoczynku „Małpi Gaj” w Tucholi, gdzie odbędzie się XIV Wystawa Pojazdów Zabytkowych. Jak co roku, organizatorzy zapewniają wiele atrakcji: konkursy dla właścicieli pojazdów zabytkowych, konkursy i atrakcje dla najmłodszych oraz pełne zaplecze gastronomiczne.

Zainteresowanych sportami wodnymi i spotkaniem z Aleksandrem Dobą zapraszamy na imprezę pn. „Sporty wodne bardzo modne w Borach Tucholskich”, która rozpocznie się o godz. 11:00 na plaży nad jez. Głęboczek w Tucholi. O godz. 14:00 spotkanie z Aleksandrem Dobą, który opowie o swoich wyczynach i zaprezentuje pokaz multimedialny. Z kolei o godz. 16:00 w hali OSiR Koncert Mariusza Kalagi.

W międzyczasie, w godz. 10:00 – 16:00 na boisku do piłki plażowej przy jez. Głęboczek w Tucholi będzie rozgrywanyTurniej Piłki Plażowej Dziewcząt.

Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny na lewym marginesie warto się z nim zapoznać.

_________________

(red.)

UMiG Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook