23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

A wszystko przez wino i szwagra?

2 min read

Czasami po takiej lekturze, opadają ręce, to dokładnie tak, jak w nieodległej przeszłości, zdarzyło się w pewnej samochodowej „dziupli”, kiedy sprawcy, podczas rozbiórki skradzionego auta, nagrywając się przy pracy, sami się skazali. W Tucholi zdarzyło się coś równie „pasjonującego”.

W niedzielny wieczór (05.03.2017r) do tucholskiej komendy stawił się nietrzeźwy mieszkaniec powiatu świeckiego, by zgłosić przestępstwo. W rozmowie z policjantami przyznał, że aby dotrzeć do jednostki, kierował autem, mimo, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz tucholscy policjanci zajmą się nie tylko przestępstwem, które zgłosił, ale także tymi które przy okazji popełnił.

Ok. godz. 19.00 do tucholskich policjantów zgłosił się mężczyzna, by zawiadomić o popełnionym na jego szkodę przestępstwie. Od zgłaszającego wyczuwalna była woń alkoholu. 23 – letni mieszkaniec powiatu świeckiego oświadczył, że szwagier przed chwilą zniszczył mu samochód. Na dowód wskazywał zaparkowany przed komendą pojazd noszący ślady uszkodzenia. W rozmowie z policjantami mężczyzna poinformował, że aby dotrzeć do jednostki Policji, sam kierował autem, mimo… że posiada sądowy zakaż prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze uświadomili mężczyźnie, że oprócz tego, że padł ofiarą jednego przestępstwa, sam stał się sprawcą dwóch innych. Policjanci poddali 23 – latka kontroli stanu trzeźwości, która wykazała, że stężenie  alkoholu w jego organizmie wynosi ok. 1 prom. Teraz odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz  niestosowanie się do wyroków sądowych. Tylko za to ostatnie przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Cóż, kaszanka nie wędlina, a szwagier nie rodzina, przed oblicze Temidy trafią solidarni.

(red.)
KPP Tuchola
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook