25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Agatka wygrała eliminacje rejonowe!

3 min read

Eliminacje rejonowe 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbywały się 16 i 17 marca 2013r. w Bydgoszczy. Konkurs zgromadził 29 uczestników z regionu bydgoskiego – reprezentantów powiatów: tucholskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, mogileńskiego, świeckiego, bydgoskiego, żnińskiego i inowrocławskiego.

Wykonawcy wystąpili w trzech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej i teatrów jednego aktora. Powiat tucholski reprezentowały m.in. uczennice tucholskiego Nowodworska: Jagoda Mówińska, Agata Grabowicz oraz Agata Ostrowicka. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych przyznało wyróżnienia i nagrody.

Fot: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy

W kategorii recytatorskiej I NAGRODĘ zdobyła AGATA GRABOWICZ, uczennica klasy Ia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Eliminacje wojewódzkie 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 12 i 13 kwietnia 2013 roku w Tucholi (Tucholski Ośrodek Kultury).

 

Agata Grabowicz podczas występu w Tucholi.

Ta sucha notatka w niczym nie oddaje radości, która opanowała naszą redakcję. Czasami bywa tak, że zza kamery widzi się więcej. Od samego początku w eliminacja tucholskich tego konkursu mieliśmy swoich faworytów i faworytki. Jednak po występie Agatki, nie mieliśmy złudzeń – wygra wszystko. Może właśnie, dlatego byliśmy wyjątkowo spokojnie o to, co wydarzy się w kolejnym etapie, który zorganizowano w Bydgoszczy.

 

Uważny czytelnik i widz TOKiS-a doskonale wie o tym, że w sposób szczególny jesteśmy związani ze środowiskiem twórców, osobliwie ze środowiskiem poetów, którzy od samego początku istnienia naszego pisma, zajmują jedno z najważniejszych miejsc nie tylko w naszych publikacjach, ale i w sercach. I wielka w tym zasługa Naszej Miejskiej Biblioteki Publicznej, która od samego początku tworzy niepowtarzalne klimaty, które tak sprzyjają w odbiorze bardzo ważnych i nierzadko trudnych treści. Ludzie pióra? Oczywiście, jednak cóż znaczy nawet najlepszy tekst, bez doskonałego interpretatora?

 

Recytacja? To nie umiejętność, a dar. Bez wątpienia ważną rolę w tym wszystkim odgrywają opiekunowie młodych ludzi, którzy pomagają im w subtelnym przekazywaniu treści, operowaniu pauzą, lekkim gestem, mimiką twarzy, światłem, a nawet cieniem. Czasami wystarczy spojrzenie, a nawet najtrudniejszy tekst staje się jasnym i prostym w odbiorze przez słuchacza lub widza.

 

Agatka Grabowicz opanowała tę sztukę w stopniu niebywałym i z pewnością będziemy wszyscy świadkami jeszcze wielu jej sukcesów, o ile wytrwa w pasji.

 

Przed nami dwa ważne dni: 12 i 13 kwietnia, wtedy właśnie w Tucholi rozstrzygnie się wszystko. To wielka nobilitacja dla miasta. Pojawią się w naszym mieście osobistości wybitne. Wreszcie zdano sobie sprawę z tego, że taki konkurs to honor i splendor nie tylko dla laureatów, ale i całej społeczności. Tak bywało drzewiej i zapewne jesteśmy właśnie świadkami powrotu tradycji.

 

Mamy też nadzieję, że w odróżnieniu od poprzedniego etapu, który odbył się w Tucholi, finał zorganizowany zostanie w najlepszej z sal widowiskowych w Tucholi – ci młodzi ludzie zasłużyli na to swoją ciężką pracą, a nam – widzom należy się największy z możliwych komfort, bo to uczta nie tylko dla uszu i ducha, ale również oczu. Ufamy, że zabraknie wolnych miejsc na sali.

Mamy wspaniałą młodzież, uwierzmy jej!

________________________________

Życzymy wszystkim uczestnikom najlepszych lokat! Dla nas, już dzisiaj, wszyscy jesteście zwycięzcami.

 

(TOKiS – PRESS)

Wykorzystano materiały promocyjne z witryny powiatowej.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook