15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie tucholskim

2 min read

Początek września to czas kiedy do szkół wracają uczniowie. Nad tym, aby powrót ten był bezpieczny, od wczoraj czuwają tucholscy policjanci. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” można spodziewać się wzmożonej ilości patroli w rejonach szkół. Działania potrwają do 9.09.

Co roku 1.09 wiąże się ze wzmożonym ruchem kołowym oraz pieszym w rejonie placówek oświatowych, dworców i przystanków. Większość z tych pieszych, to dzieci, których świadomość, dotycząca przestrzegania podstawowych przepisów ruchu drogowego i zachowania się na drodze oraz w jej pobliżu, jest stosunkowo niska. U pierwszoklasistów dodatkowo dochodzą emocje związane z rozpoczęciem nauki. Dlatego też policjanci, w pierwszych dniach września, czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych, w ich drodze do szkoły.

Działania funkcjonariuszy zaczęły się jednak wcześniej, zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek. Od połowy sierpnia jednym z zadań, jakie mieli do wykonania tucholscy mundurowi, było sprawdzenie oznakowania rejonu  placówek oświatowych, znajdujących się na terenie powiatu. Od wczoraj (01.09.2016r) policjanci prowadzą zintensyfikowane działania mające na celu m.in. zapewnienie płynności ruchu w rejonach szkół, eliminowanie z ruchu pojazdów powodujących zagrożenie bezpieczeństwa oraz niedopuszczenie do występowania zdarzeń z udziałem pieszych.

W akcji, która trwać będzie do 9,09, weźmie udział łącznie ok. 70 tucholskich policjantów. Należy się spodziewać, że w tych dniach funkcjonariusze będą wyjątkowo stanowczo egzekwować od uczestników ruchu przestrzegania przepisów, bowiem cel jest szczególny  – bezpieczeństwo najmłodszych.

_________________________

KPP Tuchola

mł. asp. Justyna Janiak
Fot. mogilno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook