29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Akcja „ŚNIADANIE DAJE MOC” również w Zespole Szkół w Żalnie!

2 min read

Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto będzie obchodzone w piątek – 6.11.2015.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym organizatorzy zachęcają  nauczycieli  i rodzicie uczniów klas 0-3 szkół podstawowych, do utworzenia w klasach Waszych dzieci Klubów Śniadanie Daje Moc oraz do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Śniadanie Daje Moc.

Kilka zalet  programu:

  1. Klasowy Klub Śniadanie Daje Moc to śniadania edukacyjne, w czasie których nauczyciele uczniów klas 0-3 szkół podstawowych przekazują najmłodszym cenne informacje na temat zdrowego odżywiania. To także wspaniała zabawa dla dzieci!
  2. Interaktywna forma przeprowadzenia zajęć w Klubach Śniadanie Daje Moc w przyjazny sposób przybliży najmłodszym 12 zasad zdrowego odżywiania i stanie się ich ulubionym zajęciem. Opracowane przez metodyka scenariusze zajęć znajdują się tutaj.
  3. Po przyłączeniu się do programu i założeniu w klasie Klub Śniadanie Daje Moc, każda szkoła oraz nauczyciel otrzymują certyfikat w ramach edukacji zdrowotnej.

Program „Śniadanie Daje Moc” jest  działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia – wyjątkowa koalicja: Danone, Lubella (należąca do Grupy Maspex Wadowice), marki Biedronka (należąca do Grupy Jeronimo Martins) oraz Instytutu Matki i Dziecka – wiodącej w kraju instytucji naukowej i medycznej.

_______________________

(red.)

http://sniadaniedajemoc.pl/

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook