12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Allegro łamie tajemnicę korespondencji!

1 min read

Popularne Allegro z którego korzystają zarówno sprzedający, jak i kupujący najpewniej oszalało. Pod pozorem bezpieczeństwa transakcji, administratorzy bezczelnie ingerują w korespondencję swoich klientów. Praktyka niedopuszczalna, jednak Allegro stać na armię prawników,którzy w sytuacji krytycznej, z pewnością zadbają o interesy chlebodawców.

22 lutego wprowadzono nowy regulamin Allegro. Kluczowy jest zapis o kontroli korespondencji. Jak tłumaczy portal, wszystko przez to, że użytkownicy kończą transakcję poza portalem, co ma być niekorzystne dla obu stron.

„Będziemy wyrywkowo kontrolować treść korespondencji prowadzonej między sprzedającymi i klientami przez narzędzia udostępniane przez Allegro” – oświadcza portal aukcyjny.

„Wprowadzamy też w regulaminie zasadę, że jedną z sankcji za złamanie zakazu promocji sprzedaży poza Allegro będzie – po wcześniejszym upomnieniu – obniżenie pozycji ofert danego sprzedawcy w rankingu trafności, a w ostateczności blokada sprzedaży oraz konta” – ostrzega Allegro.

Jak przekonuje firma, sprzedanie, jak i kupowanie czegokolwiek poza systemem jest niekorzystne.

Po pierwsze bowiem tracimy możliwość wystawienia komentarza sprzedającemu, po drugie nie działa program ochrony kupujących. Ten ostatni zwraca nawet 10 tys. zł za transakcje do których nie doszło (np. zapłacimy, a nie odstaniemy przesyłki).

Stek bzdur, czy to początek końca tej firmy? Chozi wyłącznie o pieniądze, które firma może stracić przy takim podejściu do klienta straci podwójnie.


(red.)

Źródło: warszawawpigulce.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook