15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Alternatywa wobec braku kina w naszym mieście? R2D2 – projektor nie z tej ziemi!

2 min read

Nazwa projektora nie bez powodu nawiązuje do imienia jednego z najbardziej znanych robotów w historii kina. Bohater Gwiezdnych Wojen George’a Lucasa użyczył swej obudowy projektorowi multimedialnemu, stając się tym samym urządzeniem, obok którego nie może obojętnie przejść żaden fan kosmicznej serii. Robot nie ma wymiarów oryginalnego R2D2 z filmu i zbudowano go w skali 1:2 (wymiary projektora to około52 cmna34 cmna33 cm).

 

Sprzęt brzmi dźwiękami i błyska lampkami zupełnie jak oryginalny R2D2. Wewnątrz robota znalazł się zintegrowany napęd DVD i CD (odtwarzający także nagrania DivX). Obraz może być wprowadzany do robota również ze źródeł zewnętrznych, w tym z kart pamięci SD, MMC, Memory Stick i Smart Media i pamięci USB. Sprzęt posiada stację dokującą dla odtwarzaczy iPod oraz zintegrowane 20-watowe głośniki. Maksymalna przekątna prezentowanych obrazów to 80 cali z rozdzielczością 1024 na 768 punktów.

Co ciekawe, projektor R2D2 jest urządzeniem sterowanym za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania w kształcie zmniejszonego statku kosmicznego z Gwiezdnych Wojen, Sokoła Millenmium. Pilotem można sterować ruchami R2D2 oraz kontrolować funkcje wideo. W robocie znalazły się sensory zapobiegające zderzeniom urządzenia ze ścianami oraz upadkom, np. ze schodów.

Sprzęt z fotografii poniżej ma trafić na rynek we wrześniu tego roku. Orientacyjna cena to około 2 tys. funtów.

(red)

żródło: http://pclab.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook