29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ambasador Deszczycia gościem naszego wojewody

2 min read

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przyjął we wtorek 15 marca w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycię.

Wizyta ambasadora miała związek z otwarciem Konsulatu Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy, które nastąpiło tego samego dnia. Podczas spotkania w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przedstawił najważniejsze zadania stojące przed administracją państwową w naszym regionie. Zaliczył do nich dokończenie budowy trasy S5 oraz realizację drogi S10.

Ambasador Andrij Deszczycia podziękował za wsparcie, jakie Ukraina otrzymuje z polskiej strony. Uznał, że relacje pomiędzy województwem kujawsko-pomorskim a Ukrainą należy rozwijać, ponieważ obaj partnerzy dysponują sporym potencjałem.

Otwarcie Konsulatu Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy było okazją nie tylko do spotkania wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z ambasadorem Ukrainy w Polsce.

Po wizycie ambasadora w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość w siedzibie nowego konsulatu na terenie Wyższej Szkoły Gospodarki przy ul. Garbary 2 w Bydgoszczy.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie Ukrainy jako partnera dla Polski i dla naszego regionu, w którym przebywa aż 70 tysięcy osób ukraińskiego pochodzenia. Jako niezwykle ważny wojewoda ocenił pomysł uruchomienia stałego połączenia lotniczego Bydgoszczy z Ukrainą. Konsul honorowy Ukrainy w Bydgoszczy Krzysztof Sikora otrzymał z rąk wojewody upominek w postaci obrazu z widokiem Bydgoszczy.

Domknięciem popołudnia był żywiołowy występ artystyczny ukraińskich studentów uczących się w naszym regionie. Po oficjalnej części uroczystości wojewoda zwiedził ekspozycję Muzeum Fotografii.

____________________

(red.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook