12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Andrzej Kobiak ponownie Senatorem RP

1 min read

Nie bez satysfakcji informujemy, że pan Andrzej Kobiak  ponownie zdobył mandat Senatora RP. Otrzymał ponad  102 tys. głosów poparcia.

Ukończył Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Bydgoszczy, a następnie Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy. Po studiach pracował w zakładach Spomasz i Jutrzenka, gdzie zaangażował się w działalność NSZZ „Solidarność”. Po przemianach politycznych założył własną firmę Łuczniczka, początkowo z siedzibą w Bydgoszczy, a następnie w Tucholi, zatrudniając w 2011 około 180 osób.

Był członkiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności, a także współorganizatorem kujawsko-pomorskich struktur PO. Zasiadał w bydgoskiej radzie miasta. W 2005 bez powodzenia ubiegał się o mandat senatora. W wyborach samorządowych w 2006 i w 2010[ był wybierany do sejmiku kujawsko-pomorskiego III i IV kadencji.

W wyborach w 2011 ponownie był kandydatem PO do Senatu, startując w okręgu wyborczym nr 9. Uzyskał 77 485 głosów (32,25%), co dało mu pierwsze miejsce i mandat senatorski. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję (dostał 102 191 głosów).

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook