19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Andrzejkowy weekend w Kujawsko-Pomorskiem

2 min read
Jak zawsze w weekend wyruszamy odrobinę dalej, aby odpocząć choć przez chwilę od amatorszczyzny. Propozycji jest sporo, my zwracamy szczególną uwagę na pewną sztukę, którą wyreżyserował nie kto inny, a sam Jerzy Bończak, a która wystawiona będzie w jednym z najbardziej uroczych miejsc na mapie województwa…
W najbliższą sobotę przypada wieczór andrzejkowy. Z tej okazji toruńskie Muzeum Etnograficzne i Pałac Lubostroń organizują tematyczne imprezy. Zapraszamy także na inne wydarzenia kulturalne w naszym województwie.
W piątek (29 listopada) o godzinie 18 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu „Potańcówka andrzejkowa” – zabawa przy muzyce na żywo oraz pokaz tradycyjnych wróżb matrymonialnych. Więcej informacji tutaj.

Tego dnia o 19 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy wystąpi trzech tenorów – Dariusz Stachura, Adam Zdnunikowski i Tadeusz Szlenkier, którzy zaprezentują arie z wybranych oper, operetek i musicali oraz pieśni neapolitańskie. Szczegóły tutaj.

W sobotę (30 listopada) i niedzielę (1 grudnia) na scenie Opery Nova w Bydgoszczy „Baron Cygański” – operetka Johanna Straussa (syna). Początek o 19. Informacje tutaj.

W sobotę od godziny 20 w Pałacu Lubostroń (powiat żniński) odbędzie się impreza andrzejkowa. W programie między innymi wróżby i zwiedzanie pałacu. Więcej informacjitutaj.

Fot. TOKiS - PRESS

W niedzielę (1 grudnia) w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu dwukrotnie zaprezentowana będzie komedia Floriana Zellera „Prawda” w reżyserii Jerzego Bończaka. Początek spektakli o 16 i 19. Szczegóły tutaj.

Tego dnia Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na godzinę 12 na kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem”, które odbędzie się w Gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. Więcej informacji tutaj.

W Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy Starym Rynku 18 w Bydgoszczy czynna jest wystawa „Józef Chełmowski… ostatni wiejski filozof …”, na której prezentowane są prace artysty pochodzące z kolekcji Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie, Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i zbiorów prywatnych. Więcej informacji tutaj.

Opera Nova, Teatr Wilama Horzycy, Pałac Lubostroń, Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki, Filharmonia Pomorska, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej są instytucjami kultury samorządu województwa.

____________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook