13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Anioł za 100 000 złotych” już w godnych dłoniach

2 min read

O tym darze serca od mieszkańców POWIATU KOŚCIAŃSKIEGO już pisaliśmy, dokonało się, mieszkańcy naszego powiatu, którzy ucierpieli podczas sierpniowej nawałnicy, otrzymają kolejną szansę na odbudowę zrujnowanego życia. Możemy sobie wyobrazić radość tucholskiego starosty, wręczony przez niego Anioł, tak naprawdę, stał się właśnie bezcennym. Poznajmy szczegóły.

22 listopada 2017 roku Starosta Tucholski Michał Mróz oraz Skarbnik Powiatu Tucholskiego Zofia Łącka złożyli wizytę w Powiecie Kościańskim, by osobiście podziękować za pomoc w wysokości 100 tys. zł na likwidowanie strat po sierpniowej nawałnicy.

Na ręce Starosty Kościańskiego Bernarda Turskiego oraz Rady Powiatu Kościańskiego, przekazali oni Anioła Powiatu Tucholskiego, by w symboliczny sposób podkreślić współpracę i wzajemną opiekę samorządów powiatowych w dobie kryzysu. Starosta Turski odbierając anioła wyraził przekonanie, że oba powiaty już na zawsze będą ze sobą związane.

W swojej prezentacji Starosta Mróz podkreślił, że dzięki ofiarności i pomocy innych samorządów i służb udało się w sumie uzyskać ok. miliona złotych na zaspokojenie najbardziej pilnych potrzeb zaistniałych po nawałnicy, za co mieszkańcy Powiatu Tucholskiego i jego władze są niezwykle wdzięczne. Szacunkowa wartość strat na samych tylko drogach powiatowych wynosi ok. 42 000 000 zł i bez wsparcia zewnętrznego ich naprawa byłaby niemożliwa do zrealizowania. Dlatego też każdy gest solidarności i pomocy jest nie tylko potrzebny, ale też doceniany.


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook