0 2 min 8 miesięcy

Tego jeszcze nie było! „Łamigłówki Małej Sówki” to przewodnik po Tucholi przeznaczony dla dzieci, chociaż spacer po mieście razem z rodzicami może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Kolorowymi ilustracjami, zaskakującymi rebusami, łamigłówkami i labiryntami uczy i bawi, a spostrzegawczość i logiczne myślenie nagrodzone będzie na koniec spaceru dyplomem.

„Przygotowując książeczkę, skupiliśmy się przed wszystkim na ciekawostkach dotyczących historii i urokliwych zakątków naszego miasta. Zależy nam na tym, aby nasze najmłodsze pokolenie jak najlepiej znało swoją małą ojczyznę i było dumne, że mieszka w mieście o bogatych tradycjach i interesującej historii. Interaktywny spacer to idealna propozycja na ciekawe spędzenie czasu dla rodzin z dziećmi. Już dziś serdecznie zapraszam” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

Spacer odbędzie się 18 kwietnia br. (wtorek) o godz. 17:00. Zbiórka w Tucholskim Ośrodku Kultury – sala kameralna.

Pomysłodawczynią wydania książeczki „Łamigłówki Małej Sówki” i jednocześnie członkiem zespołu redakcyjnego jest Iwona Opoczyńska – zastępca burmistrza Tucholi. W skład tego zespołu weszli również: Agnieszka Schreiber – inspektor ds. promocji gminy Tuchola, Maria Ollick – wybór i opracowanie historyczne trasy spaceru. Z kolei autorem tekstu i opracowania graficznego jest Andrzej Wróblewski „Ptak”.

Książeczka została wydana przez Urząd Miejski w Tucholi.


(red.)