0 2 min 7 miesięcy

Tucholscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do biura jednej z firm na terenie Tucholi. Jego łupem padł sprzęt elektroniczny i materiały biurowe. Właściciel wycenił straty na 13 tysięcy złotych. 39-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (22/23.04.2023r.). Sprawca włamał się do biura jednej z firm na terenie Tucholi. Włamywacz, po wybiciu okna, wszedł do pomieszczenia i ukradł 3 laptopy oraz materiały biurowe. Poszkodowany wycenił straty na 13 tysięcy złotych.

Policjanci otrzymali informację o włamaniu w poniedziałkowy poranek (24.04.2023r.). Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do pracy. Wykonali oględziny, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i monitoring. Dzięki sprawnemu działaniu tucholskich policjantów sprawca, po upływie kilku godzin od zgłoszenia, został zatrzymany. Efektywna praca mundurowych przyczyniła się również do odzyskania skradzionego łupu. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (25.04.2023r.) 39-latek usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


(red.)

KPP Tuchola