0 2 min 7 miesięcy
Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, wraz z Turystyką Kolejową TurKol.pl zapraszamy na przejazdy pociągami specjalnymi prowadzonymi lokomotywą SU46-029 i w fotograficzną pogoń zabytkowym Autosanem H9-21 za pociągiem specjalnym na malowniczej linii kolejowej 215 w dniu 10 czerwca 2023 !!!

Lokomotywa SU46-029 to ostatnia w Polsce czynna lokomotywa spalinowa polskiej serii SU46 produkowanej w latach 70. w fabryce im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Lokomotywa ta odbywa właśnie pożegnalny przejazd po naszym regionie, ponieważ zbliża się termin wycofania jej z eksploatacji. Jest to zatem niepowtarzalna okazja na przejazd historycznym składem zestawionym z wagonów przedziałowych i wagonu barowego Wars w historycznym oliwkowym malowaniu, prowadzonym lokomotywą tej serii.
Oprócz możliwości przejazdu pociągiem przygotowaliśmy specjalną ofertę dla fotoamatorów, którzy lubią fotografować kolej. W ramach oferty Rezerwat/Niedźwiadek na odcinku Osie – Lipowa Tucholska, przesiądą się oni do zabytkowego autobusu Autosan H9-21, i wyruszą na szlak przed pociągiem aby mieć możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć tego unikalnego pociągu na malowniczej linii kolejowej 215 przebiegającej przez piękne Bory Tucholskie.
Zapraszamy do skorzystania z oferty!  Taka okazja już się nie powtórzy!
Szczegóły na plakacie, oraz na stronie www.turkol.pl w zakładce Nostalgia 2023  Rezerwacja Miejsc w promocyjnych cenach w przedsprzedaży poprzez formularze Google pod poniższymi linkami:
Rezerwacja Miejsc:
„REZERWAT” wyjazd z Tucholi: https://forms.gle/ixzyQLRcdLWEV2GX9
„REZERWAT/NIEDŹWIADEK”: https://forms.gle/k4y4dnFrHtonqkbt7

(red.)

Mat. nadesłane.