0 2 min 5 miesięcy

Sezon wakacyjny sprzyja podróżom i spędzaniu wolnego czasu na wodą. Policjanci organizują wiele działań, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami. W ostatnim czasie tucholscy stróże prawa pełnili służbę wspólnie z Państwową Strażą Pożarną z Tucholi nad Zalewem Koronowskim oraz na jeziorze w Cekcynie.

W trakcie wakacji tucholscy funkcjonariusze prowadzą wiele działań w terenie. Policjanci na spotkaniach z mieszkańcami, turystami i harcerzami informują o głównych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Dzięki wspólnej służbie z Państwową Strażą Pożarną, która wyposażona jest w jednostkę pływającą, stróże prawa docierają również do osób pływających na łodziach, kajakach, czy też rowerach wodnych.

W ostatnim czasie funkcjonariusze postanowili odwiedzić turystów wypoczywających nad jeziorem w Cekcynie oraz Zalewie Koronowskim. Stróże prawa podczas tych działań informowali o zasadach, których należy przestrzegać nad wodą, na drodze, czy też w lesie. Policjanci sprawdzali również trzeźwość osób pływających różnymi jednostkami wodnymi. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy skontrolowani byli trzeźwi. Turyści podkreślali, że tego typu akcje są potrzebne, bo bezpieczeństwo podczas wakacji jest najważniejsze.


(red.)

Mat. nadesłane.