0 2 min 3 miesiące

Przejazd kolejowy przy ulicy Świeckiej w Tucholi należy do tych, gdzie trzeba zwracać baczną uwagę. Ilość tablic, które go otaczają odwracają uwagę kierowców, przez co sygnalizację świetlną kierowcy zauważają w ostatniej chwili. Zwracał na to uwagę jeden z radnych miejskich. Nie tak dawno i my robiliśmy w tym miejscu kilka eksperymentów i wnioski nie pozostawiają złudzeń.

29 sierpnia 2023 roku miały w tym miejscu dwa zdarzenia drogowe, ciekawostką niech będzie fakt,  że wszystko wydarzyło się w przeciągu zaledwie dwóch godzin od zdarzenia do kolejnego.

Zdarzenie pierwsze.

29 sierpnia około godziny 12:00 przy ul. Świeckiej w Tucholi (DW nr: 240, 25km, 2hm) w Tucholi,  39-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego kierując pojazdem marki Mercedes wjechał na przejazd kolejowy podczas opuszczania zapór kolejowych w wyniku czego oparły się o wymieniony pojazd.

Sprawcę pouczono. Brak widocznych uszkodzeń rogatki, kierujący był trzeźwy.

Zdarzenie drugie

Tego samego dnia około godziny 14:00 przy ul. Świeckiej w Tucholi, obywatel Ukrainy kierujący pojazdem marki FORD wyjeżdżając z ul. Czarna Droga w ul. Świecką (w kier. centrum) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 42-letniej mieszkance powiatu tucholskiego, kierującej pojazdem marki Skoda, w następstwie czego doszło do zderzenia pojazdów.

W wyniku zderzenia pojazd Skoda obrócił się wokół własnej osi i uderzył w jadący ul. Świecką pojazd Audi, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego.  AUDI w wyniku zderzenia wpadło w bariery ochronne,  powodując ich uszkodzenie. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym, kierujący byli trzeźwi.


(red.)

KPP Tuchola

Fot. nadesłane