0 2 min 1 miesiąc

W piątkową noc policjanci ze Śliwic zatrzymali kierowcę, który znajdował się pod wpływem środków odurzających. Kierujący autem oraz pasażer posiadali także przy sobie niewielką ilość marihuany. 22 oraz 25-latek będą odpowiadać przed sądem.

W trakcie nocnego patrolu Śliwic uwagę mundurowych zwrócił pojazd marki Audi, którego kierujący zaczął dynamicznie przyspieszać. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli podejrzane auto. Kierowca i pasażer samochodu w trakcie legitymowania zachowywali się nad wyraz nerwowo i nienaturalnie. Podczas kontroli policjanci u 22-letniego kierowcy oraz 25-letniego pasażera znaleźli woreczki, w których znajdował się susz roślinny. Wstępne wyniki testera narkotykowego wskazały, że jest to marihuana. Funkcjonariusze poddali również badaniu 22-latka na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik testu okazał się być pozytywny i potwierdził podejrzenia mundurowych. W organizmie kierowcy znajdowała się amfetamina. Od kierującego została pobrana krew do dalszych badań.

Sprawa będzie miał swój finał w sądzie. Mężczyźni będą odpowiadać za posiadanie narkotyków, a 22-latek także za kierowanie autem pod ich wpływem.


(red.)

KPP Tuchola