0 2 min 2 lata

W piątek (09.07.2021r.) kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 240, na odcinku Tuchola- Świecie, w rejonie przejazdu kolejowego mogli natknąć się na patrol policji. Miejscowi stróże prawa wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili działania w ramach akcji profilaktyczno–edukacyjnej „Bezpieczny przejazd”. Tego typu działania mają na celu uświadomienie kierowcom jakie mogą być skutki nieprzestrzegania przepisów drogowych w rejonie przejazdów kolejowych.

 

Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Bezpieczny przejazd” w okresie wakacyjnym ma charakter cykliczny. Podczas wakacyjnych podróży, na przejazdach kolejowych w całym kraju, będziemy mogli spotkać patrol policji. Podczas działań głównym celem policjantów nie będzie wystawianie mandatów. Stróże prawa wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei przede wszystkim będą działać profilaktycznie i edukacyjnie.

W ostatni piątek (9.07.21r.) nie było inaczej. Każdy kierowca, który jechał przez przejazd kolejowy znajdujący się w rejonie miejscowości Błądzim otrzymał od mundurowych materiały i ulotki edukacyjne. Policjanci informowali przejeżdżających o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Dzięki otrzymanym materiałom każdy kierowca dowiedział się, jak należy postąpić w sytuacji, gdy wydarzył się wypadek drogowy lub też w przypadku zauważenia uszkodzonego oznakowania w rejonie przejazdu kolejowego.

Bądźmy odpowiedzialni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, aby wakacyjne podróże dla wszystkich były bezpieczne.


sierż. szt. Łukasz Tomaszewski