0 2 min 2 lata

To nazwa ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, która rozpoczęła się z początkiem tegorocznych wakacji. Policjanci w ramach tej akcji organizują wiele działań, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. W ostatnim czasie tucholscy stróże prawa pełnili służbę wspólnie z Państwową Strażą Pożarną z Tucholi na jeziorze w Cekcynie.

Tucholscy funkcjonariusze czynnie włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Od samego początku działań policjanci organizują zajęcia profilaktyczne z młodzieżą szkolną oraz harcerzami wypoczywającymi na terenie powiatu tucholskiego. W ramach zajęć stróże prawa informują o zasadach, których należy przestrzegać nad wodą, na drodze, czy też w lesie. Zakres tematyki podczas spotkań obejmuje głównie zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w trakcie wypoczynku letniego, w tym między innymi: bezpieczeństwo w domu, w podróży, podczas gier i zabaw w plenerze, a także zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci postanowili również dotrzeć do osób pływających na łodziach, kajakach, czy też rowerach wodnych. Dzięki wspólnej służbie z Państwową Strażą Pożarną, która wyposażona jest w jednostkę pływającą, zadanie to nie stanowiło dla mundurowych problemu. Stróże prawa informowali wszystkie osoby wypoczywające nad wodą o głównych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Policjanci dokonywali również kontroli stanu trzeźwości osób pływających różnymi jednostkami wodnymi. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy przebadani byli trzeźwi. Cieszy fakt, że odpowiedzialność prawna społeczeństwa wzrasta.


(red.)

sierż. szt. Łukasz Tomaszewski