0 2 min 2 lata

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie zaczęli wyjeżdżać na szkolne wycieczki. Wczoraj (13.09.2021r.) policjanci sprawdzili pojazd wiozący dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi.

Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Autokary wiozące dzieci na wycieczki szkolne powinny być sprawne technicznie a kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy. Nawet najmniejsza usterka pojazdu może wpłynąć na bezpieczeństwo podróżnych. Policjanci przed podróżą dokonują sprawdzenia wielu układów znajdujących się w pojeździe. Kontrola świateł, ogumienia, hamulców to tylko wstępny etap kontroli. Funkcjonariusze weryfikują również czas pracy kierowcy oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Autokar przed podróżą musi być w 100% sprawny. W przeciwnym wypadku dowód rejestracyjny pojazdu zostanie zatrzymany.

Wczoraj ( 13.09.2021r.) został skontrolowany autokar jadący na wycieczkę do Biskupina. Kierowca do kontroli był przygotowany. Policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdu. Dzieci szczęśliwe i zadowolone wyruszyły w podróż.


(red.)

KPP Tuchola