0 2 min 2 lata

Wczoraj (10.10.2021r.) na drodze wojewódzkiej 240 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Droga, w miejscu zdarzenia, była zablokowana. Kierowca motocykla został zabrany do szpitala śmigłowcem.

Do tego zdarzenia drogowego doszło o godzinie 15:50 na trasie Tuchola – Płazowo. Dyżurny tucholskiej komendy do obsługi zdarzenia zadysponował patrol ruchu drogowego. Policjanci na miejscu zastali dwa rozbite pojazdy: samochód osobowy marki Opel oraz motocykl marki Yamaha. Po przeanalizowaniu śladów i uszkodzeń rozbitych pojazdów policjanci wstępnie ustalili, że kierowca motocykla nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka oplem. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia – kierowcy byli trzeźwi.

28-letni kierowca jednośladu został zabrany śmigłowcem do szpitala. Droga w tym miejscu była zablokowana przez około godzinę. W tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia drogowego.


(red.)
KPP Tuchola