0 3 min 2 lata

Policjanci Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy oraz funkcjonariusze ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych naszego województwa są na granicy polsko-białoruskiej. Tam każdego dnia pełnią służbę zapewniając bezpieczeństwo polskich granic wspólnie z funkcjonariuszami innych służb. Na Podlasie na spotkanie z Nimi pojechał też Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wraz z Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. To był szczególny moment…

Święta Bożego Narodzenia poza domem… To chyba będzie najtrudniejszy czas w roku, gdy nasi policjanci oddelegowani na granicę polsko-białoruską, pozostaną prawie do nowego roku. Pewne jest, że Święta spędzą właśnie tam. To nie będzie łatwe także dla ich rodzin, które przecież pozostały w domach.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski wraz z Pierwszym Zastępcą insp. Mirosławem Elszkowskim byli u policjantów na Podlasiu. Uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym, na które przybył Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk, który spotkał się z policjantami z garnizonu podlaskiego, małopolskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego. To był ważny moment dla policjantów pozostających poza domem.

Ale był także czas na spotkanie nadinsp. Piotra Leciejewskiego  i insp. Mirosława Elszkowskiego z policjantami naszego garnizonu z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy i funkcjonariuszami ruchu drogowego, którzy na Podlasiu spędzą święta, pełniąc służbę na granicy. Był czas na tradycyjne życzenia i rozmowy… . Słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli…” wypowiadane podczas ślubowania, które składa każdy policjant, niemal od razu po przyjęciu do Policji, nabierają szczególnego znaczenia. Doskonale rozumieją to zarówno policjanci, jak i ich przełożeni, którzy w tym szczególnym, przedświątecznym momencie byli razem z funkcjonariuszami.

Podczas spotkania policjanci otrzymali także świąteczne paczki przygotowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, który przekazał je dla funkcjonariuszy z naszego regionu pełniących służbę na granicy z Białorusią.


(red.)

KPP Tuchola