0 2 min 2 lata

Podczas świąt Bożego Narodzenia policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. W trakcie świątecznego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali również rowerzystę, który kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu czas podróży. W tym okresie, na drogach, możemy zaobserwować większe natężenie ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali tucholscy policjanci. Mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny aut oraz prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Funkcjonariusze sprawdzali również stan trzeźwości kierujących.

W sobotę (25.12.21r.) policjanci zatrzymali 45-letniego rowerzystę, który kierował jednośladem mając w organizmie 2,7 promila alkoholu. Podczas świątecznego weekendu (24-26.12.21r.), na drogach powiatu tucholskiego, doszło do trzech kolizji, gdzie główną przyczyną była prędkość, niedostosowana do zimowych warunków drogowych. W tym czasie miał również miejsce wypadek drogowy. Doszło do niego na trasie Mała Klonia – Wielka Klonia (gm. Gostycyn). Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 54-letnia kobieta podczas jazdy straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca oraz 81-letnia pasażerka zostały przetransportowane do szpitali. W tej sprawie tucholscy śledczy prowadzą postępowanie mające na celu ustalić wszelkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.


(red.)

KPP Tuchola