0 2 min 2 lata

Od lat Muzeum Borów Tucholskich stanowi „drugi dom” dla wielu hafciarek z terenu Powiatu Tucholskiego. Na czas remontów funkcję tę przejął budynek Starostwa Powiatowego w Tucholi.

Rola pań pielęgnujących lokalne tradycje nie ulega najmniejszej wątpliwości, są one żywym wzorcem patriotyzmu zakorzenionego w lokalnej społeczności, przekazując młodemu pokoleniu tradycyjne wartości, przybliżając stare zwyczaje, kultywując najbardziej wartościowe elementy wyróżniające Borowiaków spośród innych innych grup społecznych. Przyjazną przystanią, w której mogły one nie tylko poświęcić się swojej pasji, ale też spotkać się, wymienić się doświadczeniami i miło spędzić czas, było zawsze Muzeum Borów Tucholskich. Niestety, jest ono chwilowo nieczynne z powodu prowadzonych w nim prac remontowo-budowlanych. Dla Starosty Tucholskiego Michała Mroza ważne jednak jest zapewnienie ciągłego wsparcia dla twórców kultury, dlatego też zaoferował kontynuację cotygodniowych spotkań w Sali Sesyjnej Starostwa.,

Panie z chęcią skorzystały z zaproszenia. Do czasu ponownego otwarcia Muzeum Borów Tucholskich spotykać się będą w każdy poniedziałek w Tucholi przy ulicy Pocztowej 7.


(red.)

tucholski.pl – wypisy