0 2 min 2 lata

W czwartkowe popołudnie 31 marca 2022 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z dr. Markiem Sassem, połączone z promocją jego najnowszej książki Pruszcz. (Auto)portret pomorskiej wsi.

„Szkulny z Borów”, jak siebie określił nasz gość, opowiedział o swoje dotychczasowej pracy naukowej i swoim spojrzeniu na historię, zwłaszcza na ważny – edukacyjny aspekt historii regionalnej i historii społecznej. Dr Marek Sass szczegółowo opowiedział także o swojej pracy nad prezentowaną książka, która jest swego rodzaju historyczną refleksją nad miejscem dzieciństwa autora. Druga część rozmowy, którą prowadził dr Paweł Redlarski, poświęcona była wybranym zagadnieniom z dziejów Pruszcza. Kolejne pytania przeprowadziły uczestników spotkania przez najważniejsze wydarzenia w dziejach tej pomorskiej wsi. Rozmówcy przywołali wiele ciekawych i mało znanych faktów.

Spotkanie umilił występ Ewy Talaśki i Adama Cymerysa. Oprócz utworów Leonarda Cohena, uczestnicy mogli wysłuchać utworów skomponowanych do wierszy Marka Sassa – Jak niewiele, Szukałem i Słońca. Muzykę do nich skomponowali Piotr Klimek oraz Marek Makowski. Oprawa muzyczna to efekt naszej współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gostycynie.


(red.)

MBP Tuchola