0 2 min 2 lata

21 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy w tucholskim TOK-u, gdzie zaprezentowano zbiory Magdaleny Pijewskiej. Wystawa zaistniała pod nazwą: POLKI W MUNDURACH i jest odzwierciedlaniem wieloletniej pasji autorki. To ważna ekspozycja, godna odnotowania jako wydarzenie kulturalne i historyczne.

Autorka wystawy prowadzi profil w medium społecznościowym pod nazwą Polki w mundurach/Polish women in uniforms of World War I and II i zgromadziła  w tym miejsce pokaźne grono pasjonatów historii oraz sympatyków.

Magdalena Pijewska mieszkała w Tucholi i jest absolwentką Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, popularyzatorką historii, edukatorką współpracującą z wieloma organizacjami i instytucjami. Od ponad 10 lat aktywnie uczestniczy w ruchu odtwórstwa historycznego oraz historii eksperymentalnej w naszym kraju. Specjalistka w dziedzinie formacji kobiecych w Wojsku Polskim na przestrzeni dziejów. Inicjatorka pierwszego w Polsce, profesjonalnego projektu badawczego dotyczącego Ochotniczej Legii Kobiet oraz Przysposobienia Wojskowego Kobiet p.t.: „Polki w mundurach”. Aktualnie przygotowuje publikację książkową, dotyczącą wyżej wymienionej tematyki.

 


(red.)