0 2 min 2 lata

Policjanci zatrzymali 59-latka, który usiłował ich przekupić. Za przekroczenie dozwolonej prędkości miał zapłacić mandat. Wybrał jednak łapówkę, dlatego usłyszał zarzut.

We wtorek (24.05.2022r.) policjantów „tucholskiej drogówki” można było spotkać w Tucholi na ul. Głównej. Właśnie tam funkcjonariusze kontrolowali prędkość poruszających się aut. W pewnym momencie mundurowi zauważyli audi, które szybko zbliżało się w ich kierunku. Policjanci zmierzyli jego prędkość. Laserowy miernik wskazał, że pojazd porusza się z szybkością 77 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

59-latek został przez mundurowych zatrzymany do kontroli i poinformowany, że za wykroczenie, które popełnił zostanie ukarany mandatem, a do jego konta zostaną dopisane punkty karne. Mężczyzna wybrał inną drogę. Wyjął z portfela 200 zł i wręczył je policjantowi, aby ten odstąpił od czynności służbowych. Kierowca, w tym momencie, usłyszał, ze popełnił przestępstwo i został zatrzymany.

Jeszcze tego samego dnia 59-latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za przekroczenie dozwolonej prędkości.


(red.)

KPP Tuchola