0 3 min 1 rok

Najbliższy czwartek jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia obchodzimy Boże Ciało, zaglądamy do dwóch parafii tucholskich i sprawdzamy jak ono będzie przebiegało.

Parafia pw. Bożego Ciała w Tucholi.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00, 10.00 z procesją, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z naszego kościoła procesja ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. I ołtarz przy Św. Małgorzacie, II ołtarz przy Technikum Leśnym, III – przy kapliczce Św. Rozalii, IV przy kościele Św. Jakuba Ap.

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi.

W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze św. w uroczystość Bożego Ciała w naszej świątyni odprawimy: o godz. 8.00, 9.30 i po procesji Eucharystycznej ok. godz. 11.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wyruszymy ulicami Witosa, 11 listopada ( I ołtarz), Al. LOP ( II ołtarz), Grunwaldzką, Dmowskiego ( III ołtarz), 11 listopada i Witosa ( IV ołtarz)  z procesją Eucharystyczną. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

   Już teraz wyrażamy wdzięczność wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.


(red.)

Witryny parafialne.