29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Arriva ugięła się pod presją swoich klientów?

1 min read

Arriva, obecnie monopolista żelaznych szlaków naszego województwa już dawno wyparł swojego poprzednika. Pozostawmy ten fakt bez komentarza.

Jaki jest ten przewoźnik? Warto o to zapytać podróżujących niby – pociągami tej firmy. Obraz firmy nie będzie zbyt różowy, a to za sprawą biletomatów, które działają jak wytrawny pokerzysta – blefują zwłaszcza w kontaktach z naszymi pieniędzmi. Jeżeli urządzenie źle działa, pozostaje kupic bilet w szynobusie, a tam…, cóż, trzeba dokarmić firmę dodatkowymi pięcioma złotymi, by dalej podróżować.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu starosta przekonywała, że zawarto z Arrivą porozumienie, firma zmieni swój stosunek do klientów. Czy to zobowiązanie nie okaże się kolejnym zgniłym kompromisem? Zaczekamy, zobaczymy. Jak uczy nas polska wersja kapitalizmu, firma przejmująca rynek idzie wpierw na ustępstwa, aby chwilę później dyktować swoje warunki, kosztem klientów. Czy tym razem będzie inaczej? Powiat chce również wywrzeć wpływ na burmistrza Tucholi w kwestii przedłużenia czasu otwarcia budynku dworcowego, ze względu na zbliżającą się zimę. Czy dojdzie do porozumienia? Wątpliwe…

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook