4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Atak na biura posłów PiS-u: Kosmy Złotowskiego i Łukasza Schreibera

1 min read

Wszystko wydarzyło się w Nakle nad Notecią napisał na Twitterze Łukasz Schreiber:

„Nowy rok, ale niestety stare praktyki sympatyków totalnej opozycji. Kolejne już biuro poselskie posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego i moje zaatakowane. Po Bydgoszczy teraz Nakło nad Notecią” – poinformował poseł. Na zdjęciach można odczytać napis: „Macie krew na rękach. Piotr Szczęsny zginął przez was!”.

Przypomnijmy. Piotr Szczęsny dokonał samospalenia przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, był to obywatelski protest przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości. Totalna opozycja szybko ogłosiła ofiarę mianem symbolu walki, z partią rządzącą.

Szczęsny pozostawił list pożegnalny – manifest rozrzucony na miejscu zdarzenia – Piotr Szczęsny adresował „do wszystkich Polek i Polaków, tych którzy decydują o tym, kto rządzi w Polsce”. W liście przedstawił 15 punktów, w których protestował przeciwko antydemokratycznym, jego zdaniem, działaniom rządzących, między innymi ograniczaniu wolności obywatelskich, niszczeniu Trybunału Konstytucyjnego i systemu niezależnych sądów, łamaniu prawa (kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego), próbie zamachu na samorządy poprzez centralizację władzy, dyskryminacji społecznej (m.in. środowisk LGBT), marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej, ubezwłasnowolnieniu państwowych mediów (szczególną uwagę poświęcił „Trójce”), niszczeniu przyrody (w tym wycince Puszczy Białowieskiej).


(mrf.)

wikipedia

twitter

wp

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook