22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Autorski wieczór poezji w auli Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi

1 min read

images (1)Otrzymaliśmy niezwykłe zaproszenie, dlaczego? Bo w pełni nas zaskoczyło. Czym? Ano właśnie…

Do niezwykle utalentowanej młodzieży już troszeczkę przywykliśmy, jednak popełni błąd każdy, kto pomyśli o jakiejś stagnacji w tej materii. Tym razem zadbano o Nasz język w szkole, która ma wyjątkowe tradycje, wszystko za sprawą świetnego pedagoga, polonisty, ściślej polonistki, która wraz ze swoimi uczniami jest głównym inicjatorem niezwykłego wieczoru z poezją. Panie, panowie – Katarzyna Umińska wraz z młodzieżą zapraszają do…

Wieczorek rozpocznie się o 17.00 w auli ZSL na drugim piętrze. Każdy gość przywitany zostanie filiżanką gorącej kawy. Uroczystość będzie prowadzona przez uczniów. Czeka nas recytacja wierszy czterech osób, które będą „gwiazdami” wtorkowego wieczoru. Recytacja będzie przeplatana poezją śpiewaną w tym lirycznymi piosenkami w wykonaniu podopiecznych Pani Katarzyny. Jeden ze śpiewających uczniów przedstawi i wykona utwory własne, tak, dokładnie – jest jednocześnie autorem i kompozytorem utworów. Czyż to nie wspaniałe?


Doprawdy, zapowiada się prawdziwa uczta kulturalna, na którą zaproszono najznamienitsze osoby w mieście. My oczywiście całość zarejestrujemy i udostępnimy tym wszystkim, którzy zechcą nas odwiedzić na łamach TOKiS – PRESS-u.

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook